زندگی نامه شهدای محله شورا

شهید محمود عبدالحمیدی

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 

«قُل لَن یَنفَعَکُمُ الفِرارُ اِن فَرَرتُم مِنَ المَوتِ اَوِالقَتلِ وَ اِذَا لاَّ تُمَتَّعُونَ اِلاَّ قَلیلاً»

از رسول ما: به فراری های جنگ بگو اگر از مرگ و یا قتل فرار می کنید آن فرار هرگز به نفع شما نیست، چه آنکه اندک زمانی بیش از زندگی کامیاب نخواهید شد.

سوره احزاب

 

با سلام حضور مقدم آقا امام زمان (عج) و نائب برحقّش امام خمینی دامه برکاته و قائم مقام رهبری حضرت آیت ا... منتظری و با آرزوی پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی (چند جمله ای به عنوان وصیتنامه بر روز کاغذ منعکس می نمایم هر چند می دانم که لایق شهادت نیستم و این سعادت بزرگ و شیرین نصیب هر کس همچون من نمی شود ولی چون مرگ و زندگی دست خداست و هیچ تضمینی برای آن نیست وظیفه خود دیدم که این چند خط را بنویسم.)

اوّلین سخن من با امت حزب الله و خصوصاً مادر عزیزم و مادران شهداست که ای یاران و یاوران و پیشتازان رزمندگان در پشت جبهه برای ما گریه و عزاداری نکنید که اگر ما شهد شهادت را نوشیدیم لااقل به پیکرمان بی احترامی نمی کنند، به مادر و خواهرانم و اهل و فامیلمان بی احترامی نمی کنند بلکه پیکر ما را با احترام و خانواده ما را نیز با احترام تمام همراهی می نمایند به خانواده شهدا احترام گذاشته میشود و پیکر شهدا با احترام تمام به خاک سپرده می شود اما مولای تمامیِ ما حسین ابن علی(ع) در روز عاشورا از تشنگی نیمه جان شده بود، طفل شش ماهه اش را در حالی که از تشنگی می سوخت هدف تیر و غرق خون کردند، مولا را به شهادت رساندند، سرش را از پیکر جدا کردند، به خانواده اش بی احترامی کردند و شما خودتان خوب می دانید که چه بر سر خانواده و اهل بیت پیغمبر اکرم(ص) آوردند. اگر می خواهید گریه و عزاداری کنید برای او و به مظلومیت حسین ابن علی(ع) و خانواده اش گریه کنید. مادرم هر چند که رنج و زجر کشیده باشی به اندازه بی بی که از کودکی تا پایان عمر مبارکش زجر کشید، رنج نکشیده ای. پس بدان که اجر تو نیز از اجر شهدا کمتر نیست زیرا شما مادرانید که شیران جبهه ها را پرورش می دهید.

برای شهدا ناراحت نباشید زیرا خداوند در سوره بقره فرموده است که:

«وَ لاَ تَقُولُوا لِمَن یُتقَلُ فِی سَبیلِ الله اَموَاتٌ بَل اَحیَاءٌ وَ لَکِن لا تَشعُرُونَ»

شما نگوئید کسانی که کشته شدند در راه خدا مردگانند بلکه آنها زنده اند و این شما زنده هایید که درک عالم آنها را ندارید و آنها را مرده می پندارید.

در اینجا وصیتی دارم به پسردائی عزیز و گرامیم حاج آقا عبدالحمیدی.

از شما می خواهم اگر می خواهید برای من مجلس بگیرید فقط حق دارید یک مجلس به نام من برگزار کنید چون رسم است که برای شهدا و اموات سوم و هفتم نیز بگیرند، بقیه مجالسی که باید برگزار کنید را به نام شهدای گمنام برگزار کنید زیرا شهدای گمنام حتی بر گردن شهدای دیگر حق دارند زیرا خیلی مظلومانه و غریب بدون حضور مادر و خواهر و اهل و فامیل به خاک سپرده شده اند و مزار مبارکشان ساده تر از قبر مولایم اباعبدالله الحسین(ع) است.

و ضمناً از شما می خواهم که از حقوق خودم که از جبهه و پایگاه یا از طریق دیگر به دستتان می رسد مبلغی حدود ده هزار تومان را برداشته و خودتان هرگونه صلاح می دانید خرج (خیر) کنید یعنی برای جبهه و مستضعفین و از این قبیل واریز نمائید.

از کلیه برادرانی که میتوانند به جبهه ها بیایند میخواهم که حتماً به جبهه بیائید و همانطور که اماممان فرمودند مهمترین مسئله و مسئله اساسی جنگ است و نیز در این رابطه خداوند هم فرمودند:

و قاتلو فی سبیل الله الذین یقاتلونکم

جهان کنید در راه خدا با آنان که با شما جنگ میکنند و تجاوز نکنید که خداوند متجاوزین را دوست نمی دارد.

و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه

و جهاد کنید تا این که فتنه از روی زمین برداشته شود و همه مردم متدین به دین خدا باشند.

 

و از برادرانی که نمی توانند به جبهه بیایند و در حال درس خواندن می باشند می خواهم که لااقل درس خواندن را را حساب نکنید و به نحو احسن درس بخوانید زیرا پیغمبر اکرم(ص) فرمودند:

اقوب الناس من درجه الانبیاء اهل الجهاد و اهل العلم

نزدیکترین مردم به انبیاء مجاهدین در راه خدا و اهل علم می باشند.

در پایان از دوستان عزیز حزب اللهی و بسیجی محل و کشور می خواهم چه در جبهه و چه در پشت جبهه امام را تنها نگذارند و مبادا که امام عزیزمان لحظه ای تنها بماند و وحدت خود را حفظ کنی د زیرا عامل پیروزی ما اول ایمان به خدا و یاری خداوند است و عامل دوم وحدتمان است. و باز در آخر از کلیه مردم می خواهم که اگر از دست من ناراحتی و کسالتی دارند به جان زهرا سلام الله علیها حلالم کنید تا خیالم راحت باشد و باز از همه می خواهم که اگر قبر شش گوشه امام حسین(ع) را با معرفت زیارت کردید و دلتان شکست ما را هم فراموش نکنید و ما هم التماس دعا داریم.

 

 

محمود رضا عبدالحمیدی

     1365/10/17